Az alapozó kiválasztása
Fontos, hogy az alapozó természetes arcszínünket ne változtassa meg túlságosan. Vásárláskor ezért végezzünk bõrpróbát az alkarunkon, és olyan árnyalatot válasszunk, amely nappali fényben leginkább hasonlít bõrünkhöz. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, akkor inkább a világosabb színû terméket vásároljuk meg.
Milyen arcpírt használjunk?
Hogy kinek milyen tónusú arcpír áll jól, az mindig az adott bõr-, illetve a hajszíntõl függ. A világos bõrûek és hajúak a hidegebb pinkes-rózsaszínes árnyalatokat használják. A sötét hajhoz, a kreol bõrhöz a melegebb réz- és barackszínek, a vörös hajhoz pedig általában a sárgás árnyalatok illenek.
A szögletes arcforma
Jellemzõi: szélesebb, csontos arc, határozott homlok- és állrész.
Enyhíteni kell az arc keménységét. A két felsõ arcszögletbe kent pirosítóval finomíthatjuk ezt a formát, és lágyíthatjuk körvonalait. A világos piros tónusok enyhíthetik a szigorú kontúrokat. Az arccsont fölé - a szem vonalánál magasabban - világos púdert vigyünk fel. Az arccsont alá és a kiugró állkapocs „eltüntetésére" barna alapozót használjunk. A szögletes arcot a vállra omló frizura is lágyíthatja.
Hosszúkás arcforma
Jellemzõi: ovális vagy hosszú, keskeny arc, gyakran magas homlok.
Hogy az arc kisebbnek látszódjon, a – semmiképp sem erõs rózsaszín vagy vörös – pirosítót fültõl fülig húzva vigyük fel egészen a hajtövekig. Az állrészt is fessük be kissé, az orcákat pedig a járomcsont mentén, de legfeljebb a fehér ponttal jelölt részig erõteljesebben porozzuk be.
Kerek arcforma
Jellemzõi: telt, esetleg pufók arc, nemegyszer kiugró járomcsontokkal és kevésbé hangsúlyos állrésszel.
Az arc teltségét kell ellensúlyozni . Hogy ezt elérjük, az arcból a járomcsont felé meleg, barna színt, e fölé pedig világosabb pirosat viszünk fel puha ecsettel. Az arccsont legkiugróbb részét világos púderrel „takarjuk"; az áll alsó részét barna alapozóval fedjük.
Szív alakú arcforma
Jellemzõi: a homlok- és az állrész a szemkörnyékhez és az orcákhoz képest keskeny.
Rövidítsük. A maszkmester szerint egyébként az egyik legszebb arcforma. Ha bármit is elõnytelennek találhat rajta tulajdonosa, az a túl hosszú, esetleg elõreugró áll. A hegyes áll a közepére helyezett, csúcsával az orr felé mutató kis háromszögtõl lényegesen kerekebbnek hat. Finoman mossuk el a kontúrokat. Ilyenkor az áll alsó részét sötétebb púderrel kell befedni, mint az arc többi részét. De vigyázz, nehogy úgy nézzen ki, mintha szakállad lenne! Ehhez az ideális frizura félhosszú, állig érõ.
Háromszög alakú arc
Jellemzõi: széles homlok, magas arccsont, erõs áll, a halánték felé keskenyedve
Szélesíteni kell! Oldalt, a hajtõtõl kezdve a homlok közepe felé világos púdert vagy alapozót vigyünk fel. Az arc széles részét barna alapozóval keskenyítsük, a járomcsonttól lefele és befelé. A hatás a helyes frizura megválasztásával fokozható. Ajánlata: a fejtetõn laza, hullámos, dús, oldalt pedig keskeny, fejhez simuló frizura.
Ovális arc
Jellemzõi: a homlok vonala valamivel szélesebb az áll vonalánál
Az ovális arc szinte nem is igényel korrekciót. Izgalmasabbnak tûnik, ha az arccsont legkiugróbb részére egy árnyalatnyi pinket, vagy korallszínt teszünk fel. Csábítóbb a hatás, ha a meleg tónusok helyett a barna alapozóra csillámos, vagy szivárványos sminket teszünk.
Keskeny arc
Jellemzõi: szögletes, de szûk arcforma, sokszor hosszúkás orral párosítva
Szélesíteni kell! A smink segítségével szélesíthetõ. Mégpedig úgy, hogy alul is, fölül is barnára árnyékoljuk, mintegy „elveszünk" belõle. A homlok tetején, a hajtetõnél, valamint az áll alsó részén alkalmazzuk a sötétebb tónust. Az arccsontra friss, világos színû rúzst kenünk, amit a fül felsõ része felé, a szem vonaláig kenünk szét A frizura megválasztásánál ügyeljünk arra, hogy ne legyen se hosszú, se félhosszú. A legjobban a bubifrizura kerekíti az arcot.
|